Blížia sa jarné odvety. Ako je spokojný tréner Artúr Polgár?

Pán tréner, máme za sebou viac ako polovicu zimnej prípravy. Ako ste spokojný?
-Som spokojný s tým, ako chlapci pracujú. Začiatok bol síce trochu rozpačitý, bolo nás trochu málo, nakoľko odišli štyria hráči a v januári sa to nepodarilo ihneď doplniť. Ale tí chlapci, ktorí tu boli, odvádzali na tréningoch dobrú robotu, napr. Dávid Hegedüš mal stopercentnú účasť, zo šestnástich tréningov bol na všetkých, brankár Maťo Juhás, ktorý vynechal jeden tréning a podobne aj ostatní chlapci, len nás bolo málo.

-Na konci januára sa potom podarilo doplniť káder vhodnými typmi hráčov. Prišiel Vojto Hübsh z Imeľa a Dodo Lovász z Bajču, ktorí sú skúsenejší hráči, ale budú určite platní. Podarilo sa tiež dotiahnuť dvoch Srbov a jedného Ukrajinca, čo vítam ako vhodné doplnenie kádra.

-Čo sa týka februára, tak máme naplánovaných 19 tréningov a tá účasť je už teraz lepšia ako v januári. Chlapci odvádzajú svoju robotu poctivo, takže je to všetko v poriadku.

Káder je už uzavretý, alebo sa ešte ráta s nejakými príchodmi resp. odchodmi hráčov?
-Ja si myslím, že káder je už uzavretý, máme 18 hráčov, aj keď by sme ešte potrebovali brankársku dvojku. Zatiaľ nám vypomáha dorastenecký brankár, ale to sa časom určite vyrieši.

Aké sú ciele. Vaše osobné resp. čo očakávate od mužstva?
-Asi čakáte, že odpoviem, že naším cieľom je skončiť do tretieho miesta, alebo nazbierať 30 či 35 bodov. Bolo by to dobré, ale mojím osobným cieľom je, aby tí chalani, ktorí chodia na tréningy, čakali na to, kedy už bude ďalší tréning alebo zápas. Aby tu bola dobrá atmosféra, nech sa každý teší na zápas alebo tréning. Samozrejme, keď sa to splní, tak budeme všetci radi.

-Ďalší taký cieľ je, aby diváci, ktorí prídu na zápas, po jeho skončení chlapcom zatlieskali za odvedený výkon a aby videli, že sa tu robí poctivý futbal. Ak sa toto stane, tak určite budeme postupovať vyššie aj v tabuľke.

Ďakujeme za rozhovor a tešíme sa už na jarnú časť ročníka.