Výborne takticky zvládnutý zápas

Tréner Artur Polgár naordinoval svojim zverencom taktiku, ktorá slávila nielen úspech, ale bola aj mimoriadne účinná na kvalitného protivníka.

MŠK Hurbanovo – OFK Veľký Ďur 2:1 (2:0), Nikolič (7´), Szántó (29´) – Páchnik (88´)
MŠK: Juhás – Jóba, Kling, Hegedűs, Szántó, Hajko, Kostič, Gelle, Nikolič, Zajac, Nothart
Striedali: 84´ Szántó / Barton, 69´ Gelle / Semeniuk

Od úvodných minút sme prenechali stred poľa vyspelému súperovi, avšak na hranici šestnástky sme vytvorili nepriechodnú hrádzu. Zo zabezpečenej obrany sme následne prechádzali do zdrvujúcich protiútokov po krídlach, na ktoré vyspelý protivník nenašiel recept počas celého zápasu. Napriek tomu, že hostia držali loptu častejšie na svojich kopačkách, po polhodine hry sme po dvoch krídelných akciách ušli do dvojgólového vedenia. V závere polčasu sme spálili tutovku, umenie hráčov hostí končilo pred našou šestnástkou. Obraz hry sa nezmenil ani po obrátke, avšak naše protiútoky nabrali na intenzite a nebyť nepresnej streleckej mušky, so súperom to mohlo dopadnúť zle nedobre. Jalový tlak hostí vyústil v 72. min. do nastrelenej tyčky z hranice šestnástky. Bol to varovný prst súpera, Páchnik v 88. min už trafil exportne, na jeho delovku bol Juhás prikrátky. Okrem týchto dvoch okamihov bol náš protivník absolútne bezzubý, naša vynikajúca defenzíva mu nič nedovolila. V samom závere sme po rýchlej krídelnej akcii nastrelili brvno, skóre sa tak už nemenilo a body zaslúžene ostali doma.