Dominovali umnou hrou

Pred začiatkom nového súťažného ročníka 2020/2021 sa dalo očakávať, že mužstvo MŠK Hurbanovo bude patriť medzi popredné celky IV. ligy Juhovýchod.

Už i tak veľmi silný káder z predchádzajúcej, kvôli korone zrušenej sezóny, sa podarilo funkcionárom klubu vhodne doplniť a tak mohli byt ambície MŠK právom vysoké. Snáď najväčšími posilami, ktoré do mesta piva pred sezónou prišli, boli bratia Eduard a Patrik Horáčkovci z FKM Nové Zámky.

„Tesne pred jesenným štartom sme stratili nášho kanoniera Gábora Tótha, ktorý odišiel do KFC Komárno. Na jednej strane nás veľmi teší, že sa mu podaril tento výrazný skok v kariére, ale na druhej strane sme sa dostali do situácie, že nám pred štartom chýbal vyslovený zakončovateľ,“ hovorí tréner Zdenko Kršteňanský.

Hurbanovčania vstúpili do sezóny víťazstvom v Štúrove v pomere 2:0, keď oba ich góly strelila práve nová posila mužstva Eduard Horáček. Štart do súťaže je vždy veľmi dôležitý, tri body od Dunaja však Hurbanovo doma proti Veľkým Lovciam nepotvrdilo, keď remizovalo 1:1. Ďalšia remíza 0:0 u neskoršieho lídra súťaže v Kozárovciach potvrdila silu MŠK, keď Hurbanovčania mohli v tomto zápase aj vyhrať. Nasledovali potom tri, i keď tesne víťazstvá po sebe. Výnimkou bol duel proti nebezpečnému Bešeňovu, ktorý rozhodli Hurbanovčania pre seba dvoma gólmi už za osem minút.

„Aj keď nám v týchto zápasoch citeľne chýbal vyslovený strelec, umnou hrou sme v nich dokázali vyhrávať, i keď iba tesným rozdielom“, dodáva na margo víťaznej série tréner.

Hurbanovu sa darilo aj v Slovenskom pohári, v ktorom postúpilo do tretieho kola. Tam ho čakal vtedy aktuálny líder druhej ligy zo Skalice. MŠK sa v domácom zápase proti favorizovanému súperovi z vyššej súťaže držal statočne, pričom Skaličania rozhodli o svojom víťazstve a postupe do ďalšieho kola Slovenského pohára až v poslednej dvadsaťminútovke duelu. Bol to zápas veľmi dobrej úrovne, ktorý sa musel páčiť aj prítomným divákom.

Pre viacerých hurbanovských hráčov to bol životný zápas, ktorý ich však vyčerpal asi príliš, pretože v ďalšom majstráku v Leviciach utrpeli vysokú prehru 0:4, keď ich súper bol v tomto stretnutí po všetkých stránkach lepší. V nasledujúcom kole privítalo Hurbanovo na svojom štadióne ďalšie mužstvo zo špice tabuľky.

S mužstvom FC Pata zohralo veľmi atraktívne a na góly bohaté stretnutie, v ktorom zvíťazilo 3:2. V tomto zápase sa jedným gólom uviedla aj nová, ofenzívna akvizícia MŠK Štefan Molnár, ktorý naposledy pôsobil v Trnave. Bola to jeho vydarená premiéra v hurbanovskom drese, na ktorí dlhšie čakal kvôli zdravotným problémom.

Druhú prehru v súťaži utrpeli zverenci trénera Zdenka Kršteňanského v Kolárove, kde sa im zápas vôbec nevydaril, prehrali ho v pomere 1:0.

„Toto bolo stretnutie, v ktorom nám nič nevychádzalo. Nedokázali sme sa vysporiadať ani s ihriskom, ani so súperom. Avšak aj takéto zápasy sú“, ťažkal si trocha tréner Kršteňanský.

Jeho zverenci si však napravili reputáciu hneď v ďalšom zápase, v ktorom zdolali doma posledné Kovarce vysoko 4:0. Ani oni však nemohli tušiť, že to bude ich posledný zápas na jeseň.

Roman Guliš