Jeseň v podaní mládežníckych mužstiev MŠK

V novej sezóne 2018-19 bojujú všetky naše mládežnícke mužstvá o majstrovské body v súťažiach riadenými ZsFZ. Prvá polovica súťaže je za nami, preto sa obzrieme, ktorému tímu sa ako darilo.

Dorast pod vedením Dávida Hegedűša podával počas jesene dobré výkony, v niektorých zápasoch si chlapci aj schuti zastrieľali. Najviac presných zásahov do súperovej siete má na svojom na konte už tradične Patrik Ďuráč, ktorý zaznamenal 20 gólov. Domáca pôda sa stala nedobytnou, s jednobodovým úlovkom sa môžu pochváliť iba šikovní a rýchlonohí Bánovčania. Pekné piate miesto sa môže po kvalitnej zimnej príprave ešte vylepšiť.

Starším a mladším žiakom, čo sa výsledkov týka, darilo striedavo, avšak bojovnosť našim mužstvám istotne nechýbala. Dvojica trénerov Lukáš Kovalík a Tibor Kling sa s chlapcami systematicky zaoberá, preto na jar očakávame postupné zlepšovanie výkonnosti, čo sa odzrkadlí aj v počte nazbieraných bodov.

Našich najmenších súťažne hrajúcich majú pod palcom Dávid Hegedűš a Tomáš Kling. Dvojička prípraviek U9 a U11 zbiera cenné skúsenosti vo veľmi náročne krajskej súťaži. Konkurentmi sú tu veľmi kvalitné celky, preto sa každý dobrý výsledok ráta. Poslaním prípravky je však hlavne osvojenie základov futbalovej abecedy, výsledky sú až druhoradé. Tohto kréda sa držia aj naši tréneri, ktorí postupným a hravým spôsobom pripravujú naše najmenšie talenty na začiatku ich futbalovej dráhy.

(foto A. Mátyásová)