MŠK do jarných odviet s novým znakom!

Futbal v našom meste prináša radosť Hurbanovčanom už od roku 1923. Presne pred 96 rokmi sa po prvý krát rozkotúľala prvá futbalová lopta vo vtedajšej Starej Ďale. Názov prvej športovej organizácie na území nášho mesta bol ŠK Stará Ďala.

Ako plynuli roky, menili sa nielen názov klubu, ale aj jeho farby, či znak a vlajka. Najslávnejšie roky hurbanovského futbalu sa niesli v žlto-zelených farbách AGRA v 80-tych a 90-tych rokoch.

Po tejto úspešnej dvojdekáde sa hurbanovský futbal podrobil reštartu, ktorý si vyžadoval jeho postavenie na úplne nových základoch. Písal sa rok 2002, keď vznikol Mestský športový klub pod žlto-modrou vlajkou mesta a s novým znakom postaveným na erbe Hurbanova.

Dnes po viac ako 17 rokoch si myslíme, že nadišla správna chvíľa posunúť sa vpred vo viacerých smeroch. Prvým krokom je zmena klubového loga. To vychádza podobne ako predošlé z úzkej spolupráce medzi klubom a mestom a súčasne v sebe spája históriu, súčasnosť a hlavne budúcnosť hurbanovského futbalu a športu zároveň.

Futbalová lopta, vlajka mesta, sedem hviezd ako odkaz na históriu a súdržnosť nášho mesta a názov klubu, ktorý všetkému dominuje. Nič jednoduchšie a priamočiarejšie nedokáže vyjadriť vzťah každého jedného fanúšika hurbanovského futbalu k svojmu klubu, pretože:

MY SME HURBANOVČANIA!