Pozvánka na SLOVAN CHZJD BRATISLAVA – AGRO HURBANOVO (1986)

Vizitka Agra Hurbanovo: raketový štart nášho dnešného súpera v tomto ročníku len potvrdzoval jeho minuloročnú úspešnú bilanciu. Po prvých štyroch kolách bolo Agro jediným mužstvom, ktoré nestratilo ani bod, jeho dvojbodovú sériu prerušil až v piatom kole Inter ZŤS.

Hurbanovo aj pred skončením jesennej časti súťaže stojí v tabuľke hodne vysoko. Spolu s Interom ZŤS je našim najväčším rivalom o postupovú priečku. Pre hurbanovské mužstvo však akoby neplatil futbalový zákon o nováčikovskej dani — po postupe do II. SNL v roku 1984 skončilo v tejto súťaži na 5. mieste a ďalší ročník vyhralo a postúpilo. Najvyššia slovenská súťaž neporušila jeho postupovú tradíciu a v I. SNFL skončilo Agro znova na 5. mieste.

Keďže momentálne opäť bojuje o postup, je našim cieľom prerušiť mu skok z 5. na 1. miesto po dvoch rokoch účinkovania vo vyššej súťaži. Na rešpekte pred jeho hrou mu trocha ubrala zarážajúca prehra 0 : 5 v Považskej Bystrici, pre nás to však neznamená ľahšieho súpera, práve naopak. V predchádzajúcom ročníku sme s Hurbanovom doma vyhrali 3 : 0, u nich remizovali 1 : 1.

Základy futbalu v Hurbanove založil v roku 1823 Mikuláš Weis, ked‘ postavil prvú futbalovú jedenástku. Rozkvet tejto hry však nastal až po oslobodení. A punc kvality tam dostal futbal v roku 1979 založením Agra. Ďalší rok mužstvo postúpilo do majstrovstiev kraja a o tri roky túto súťaž vyhralo. Jeho krátke a úspešné účinkovanie v II. SNL sme už spomenuli.

Predsedom futbalového oddielu TJ Agro je Rudolf Poništ, tajomníkom Henrich Pieta. V realizačnom tíme pracujú tréner Anton Dragúň, jeho asistent Rudolf Filaga, vedúci mužstva Juraj Druga, lekár MUDr. Ivan Šiler a masér Jozef Krivanek. Hurbanovský štadión má kapacitu 5000 divákov, z toho je 780 miest na sedenie. Oddielové farby sú zelená a žltá.

Lejtrich (P. Bystrica) — 6
Tittel (Slovan), Timko, Mužík (ZŤS Košice), Fiantok, Močár (P. Bystrica), Weiss (Hurbanovo-Inter), Lehnert (Inter), Juraško (Trebišov), Srňanský (Hurbanovo) — 5

STRELCI GÓLOV SLOVANA CHZJD: Tittel — 5 Horný, Ducký — 4 Gostič, Hirko, Bobek — 3 Bechera — 2 Bielek — 1