Jedna z najlepších sezón!

Prvé mužstvo MŠK Hurbanovo pred pár dňami uzavrelo kapitolu s názvom futbalová sezóna 2018/2019. Pri tejto príležitosti si dovoľujeme priniesť krátke zhrnutie a zhodnotenie náročnej futbalovej sezóny.

Ako hráčom, tak i realizačnému tímu patrí poďakovanie a pochvala za odvedené výkony. V Hurbanove sa po dlhých rokoch zišla pravá futbalová partia a nebyť niektorých zakopnutí, mohla to byť dokonalá sezóna.

Napriek tomu ju môžeme hodnotiť veľmi pozitívne, veď MŠK získalo spolu 52 bodov a obsadilo končenú piatu pozíciu. Hlavne bodový zisk je veľkým prísľubom do budúcnosti, veď naposledy sme tak veľa bodov pozbierali v postupovej sezóne 2003/04 (58).

Jedným dychom však musíme dodať, že nás musí mrzieť nielen kontumačná prehra doma s Pribetou, ale aj domáce zaváhania proti Chotínu, Leviciam, Salke a Podlužanom. Ak by sme zvládli tieto stretnutia, mali by sme na konte o 12 bodov viac a tešili sa na štvrtoligové zápolenia.

Lopta je však guľatá a futbal nemá logiku. Dokázali sme to aj my, keď sme rabovali na ihriskách súperov jedna radosť. Vonku sme zaznamenali šesť víťazstiev a tri remízy. Lepšie na tom boli len majster z Dvorov a Veľký Ďur, ktorý obsadil druhú priečku.

Famózna je hlavne naša bilancia v okresných derby. Na jar sme všetkých päť vyhrali, kým na jeseň sme zaznamenali jedinú prehru, aj to za zeleným stolom proti Pribete.

Veľkú poklonu si zaslúži náš brankár Matej Juhás, ktorý odchytal všetkých 30 zápasov a vďaka výborne hrajúcej obrane i mužstvu inkasoval v priemere len 1 gól na zápas. Právom nám vďaka tomu patril titul mužstva s najlepšou obranou.

Naopak v útoku sme sa presadzovali len s ťažkosťami. 46 strelených gólov, z toho 19 na jar sú slabou vizitkou našich kanonierov. Najlepším strelcom sa stal Michael Nothart s 11 gólmi, ktorého nasleduje kapitán mužstva Štefan Gelle s 10 presnými zásahmi a s piatimi gólmi najlepší strelec v jarných odvetách Veljko Nikolić.

Ak chlapci počas letnej prípavy poctivo zamakajú a mužstvo sa doplní vhodnými posilami, ciele pre budúcu sezónu by mohli byť aj vyššie ako pekný a okulahodiaci futbal.

Tešíme sa podpore zo strany fanúšikov a veríme, že aj v nadchádzajúcej sezóne nám budú naši chlapci robiť radosť.

Foto: MŠK Hurbanovo – muži, sezóna 2018/2019

Horný rad zľava: Matej Orvos (lekár), Tomáš Zajac, Roderik Szántó, Dávid Hegedűš, Nikolas Barton, Ivan Semeniuk, Veljko Nikolič, Matúš Kling, Szabolcs Jóba, Artúr Polgár (tréner)

Dolný rad zľava: István György, Zoltán Pastorek, Štefan Gelle (kapitán mužstva), Peter Kádek, Daniel Hajko, Michael Nothart, Marko Kostič, Richard Bugáň, Matej Juhás

Na foto chýbajú hráči, ktorí  obliekali dres MŠK na jeseň: Norbert Mokráš, Gábor Tárnok, Attila Porubszky, Barnabás Danci, Vojtech Pšenák, Marek Hamran, Tibor Horján, Marek Tužinčin, Lukáš Kovalík, Vojto Hübsh

ĎAKUJEME! KÖSZÖNJÜK! ХВАЛА! СПАСИБІ!