Po skvelom finiši zimujeme štvrtí

Po kvalitnom letnom doplnení kádra, si vedenie klubu v novom súťažnom ročníku 5. ligy Východ stanovilo smelšie ciele.

Zverenci Jaroslava Kuráka tieto predsavzatia v úvodných kolách aj začali napĺňať, avšak po smolnom domácom derby s Pribetou, v ktorom sme vďaka administratívnej chybe pri vyplňovaní zápisu prišli o všetky body doľahla na mužstvo kríza.

Prestížny duel s veľkým rivalom zo Šiah sme síce ešte výbornou taktickou hrou zvládli, nasledovala však séria štyroch nevydarených zápasov a pád v tabuľke. Tréner Jaroslav Kurák abdikoval na svoju funkciu, nakoľko bol toho názoru, že kvalitný káder potrebuje nový impulz, po ktorom by opäť predvádzal výkon ktorého je schopný.

Vedenie klubu poverilo člena správnej rady, bývalého vynikajúceho hráča a veľkého srdciara Romana Vozárika, aby v zostávajúcich zápasoch jesenne sadol na lavičku našeho „áčka“.

Pod taktovkou nového lodivoda chlapci zaberali ako sa patrí, v piatich zvyšných dueloch sme stratili iba bod a to na pôde veľmi kvalitného Veľkého Ďuru. Hra mala svoju tvár, defenzíva pracovala na 100%, bojovnosť a kolektívny výkon okorenený individuálnymi výkonmi opôr nás posunula v tabuľke na peknú 4. priečku.

(foto A. Mátyásová)