Teší ich čoraz väčšia podpora fanúšikov

Koronakríza negatívne ovplyvnila futbal v Hurbanove. MŠK však angažoval pred začiatkom nového súťažného ročníka paradoxne najväčší počet hráčov za posledné obdobie.

Po desiatich kolách, ktoré stihli mužstvá odohrať počas jesene, sú futbalisti MŠK Hurbanovo na štvrtom mieste tabuľky IV. ligy. Juhovýchod, keď od druhých Levíc ich delia tri a od lídra z Kozároviec šesť bodov. Počas nútenej prestávky, zapríčinenej druhou vInou pandémie koronavírusu, sme sa porozprávali s viceprezidentom klubu Romanom Vozárikom.

Ako ovplyvnila koronakriza váš klub čo sa týka štartu do nového súťažného ročníka 2020/2021 ?
Po prepuknutí prvej viny a ukončení všetkých súťaží sme našu energiu zamerali na údržbu našich ihrísk, ktoré po mnohých rokoch dostali profesionálnu starostlivosť. Hráči počas tohto obdobia trénovali individuálne podľa programu stanoveného trénerom. Tréningový proces sme potom opäť rozbehli začiatkom júna, hneď ako to vládne nariadenia dovolili. Samozrejme koronakríza sa negatívne podpísala na počte sponzorov, ale paradoxne sme za toto prestupové obdobie podpísali najviac hráčov za posledné prestupové obdobia, pričom väčšinu z nich sme získali na trvalý prestup. Veľká vďaka patrí spoločnosti Heineken, mestu Hurbanovo a niekoľkým ďalším podnikateľom, ktorí nám napriek neľahkej ekonomickej situácii v roku 2020 pomohli. Dobré fungovanie by takisto nebolo možné bez obetovania vlastného voľného času všetkých členov vedenia klubu, trénerov a ďalších ludí okolo futbalu, ktorí nám pomáhali hlavne pri organizácii majstrovských zápasov.

Aké boli vaše predsavzatia pred novou sezónou, vstupovali ste do nej aj s nejakými novinkami?
čo sa týka A mužstva, ambície sme mali vysoké, keďže sa nám podarilo káder zachovať a vhodne doplniť. Určite sme chceli hrať o popredné priečky a v prípade priaznivých podmienok sa pobiť o postup, aj s ohľadom na plánovanú reorganizáciu súťaží. Až na zopár zápasov sme s výsledkami mužov spokojní. Ešte lepšie výsledky sme nedosiahli aj kvôli zraneniam, ktoré v niektorých prípadoch mali dlhodobejší charakter, čo nás mrzí najviac. Pri mládeži sme mali cieľ hlavne zastabilizovať ich pôsobenie a nájsť trénerov, keďže sa nám v tomto smere nie veľmi darilo. Nemali sme nejaké zásadné novinky, ale teší nás fakt, že sa postupne vracajú na štadión aj diváci. Ich podpora sa prejavuje aj na našej Facebookovej stránke.

V klube myslíte aj na budúcnosť, aká je štruktúra vašich mládežníckych družstiev?
Máme 5 mládežníckych družstiev. Dorast hrá V. ligu – Východ a vedie si veľmi dobre. Chlapci sú po desiatom kole na druhom mieste bez prehry za prvým Svodínom. Boli by sme radi, ak by sa im podarilo postúpiť, keďže väčšina chlapcov nemá ani 18 rokov, takisto by mužstvo zostalo aj na nový ročník takmer nezmenené. Žiaci ako dvojičky hrajú 3. ligu. Kategórii U15 sa darí relatívne dobre. Horšie to je s kategóriou s ktorou sme mali pred sezónou najviac starostí. Nakoniec sa nám podarilo doniesť zopár hráčov na hosťovanie a striedavý štart zo Svätého Petra a pomohlo nám aj Komárno, ktoré nám požičalo niekoľko hráčov na hosťovanie. Prípravka bohužiaľ odložila väčšinu zápasov, keďže či už naše, alebo družstvá našich súperov, museli byť v karanténe kvôli výskytu pozitívnych prípadov koronavírusu. V prípravke máme dve mužstvá, U9 a U11, ktoré hrajú súťaž riadenú ZsFZ. Tréner prípravky sa zároveň zaoberá aj prípravou hráčov v predprípravke, kde s futbalom začínajú naozaj malé detičky.

Aké sú vaše plány do budúcnosti z krátkodobého aj z dlhodobého hľadiska?
Z krátkodobého hľadiska by sme radi našim fungovaním upútali pozornosť podnikateľov a spoločností, ktoré by videli zmysel v spolupráci s našim klubom v oblasti marketingu a prezentácie svojich produktov a služieb, či už reklamou na štadióne, alebo aj v digitálnom priestore. Nato samozrejme potrebujeme kvalitné výkony všetkých našich družstiev a návrat fanúšikov z mesta, ako aj blízkeho okolia na tribúny. Z dlhodobého pohľadu by sme samozrejme radi prinavrátili do Hurbanova krajské súťaže, tak aby si diváci mohli vychutnať derby zápasy s mužstvami z okresných miest, tak ako tomu bolo pred 30 rokmi.

Roman Guliš