TOTO JE MŠK! (august 2020)

Nová futbalová sezóna 2020/21 sa rozbehla prvými stretnutiami. Rozohrali ju aj futbalisti nášho klubu od prvého mužstva až po mladších žiakov.

Prvé mužstvo v štyroch stretnutiach inkasovalo len jeden gól. Zároveň nepozná ako chutí porážka a po štyroch kolách má na konte z 12-tich možných bodov osem. Najlepší štart do sezóny za uplynulé roky aj s prihliadnutím, že hrá o súťaž vyššie.

Naši dorastenci ukončili neúplnú sezónu 2019/20 na prvom mieste tabuľky. Žiaľ do vyššej súťaže sa im nepodarilo dostať a preto v tejto sezóne musia stále bojovať o postup do štvrtej ligy. Po troch odohraných kolách majú plný bodový zisk a najbližší domáci zápas ich čaká už túto stredu proti Veľkému Kýru.

Starší žiaci spolu s mladšími odohrali zatiaľ dve stretnutia. Mužstvo do 15 rokov má na konte jedno víťazstvo a jednu prehru. Mladších žiakov kvári nedostatok hráčov, čo by sa však od septembra malo zmeniť.

Prípravky na svoj vstup do súťaže ešte len čakajú. Tento štvrtok 3. septembra si zmerajú svoje sily s rovesníkmi z ViOnu (B) Zlatých Moraviec-Vrábel na domácej pôde.

Veľa sa toho v našom klube za uplynulé dve sezóny zmenilo. A veľa sa toho ešte zmení. Počas letnej prestávky sme rozbehli komunikáciu s fanúšikmi na sociálnych sieťach v novom formáte. Pribudol nám aj instagramový účet.

Úspešne sme rozbehli program výchovy trénerov pre mládežnícke mužstvá nášho klubu. Prvé „lastovičky“ absolvovali počas víkendu začiatok školenia na kategóriu GRASSROOT C. Aj toto je signálom, že v sezóne 2020/21 sa bude klub prioritne venovať postaveniu výchovy mládeže na pevné nohy. Všetko podstatné sa dozviete už čoskoro.

MŠK, DO TOHO! HAJRÁ GYALLA!