V stretnutí nováčikov sa zrodila deľba bodov

Vo veľmi náročnom dueli v Kovarciach sme siahali na tri body, nakoniec však domáci premenenou penaltou vyrovnali. V závere sa aj iskrilo, v rukách arbitra sa blysla na oboch stranách červená karta.

OFK Kovarce – MŠK Hurbanovo 1:1 (0:0)
Góly: 71′ R. Maruna – 49′ G. Tóth
ČK: 90′ M. Švec – 90′ M. Nothart
MŠK: Juhás – Szántó, Jóba, Kling, Pastorek, Gelle, Hajko (84′ Bugáň), Molda, Nikolič, Nothart, Tóth

Zápas začal s oneskorením a za asistencie silného vetra, ktorého výhodu v prvom polčase mohli využiť domáci.

Boli to však Hurbanovčania, ktorí diktovali tempo hry od začiatku. Proti prehustenej obrane mužstva v modro-bielej kombinácii to však bol náročný boj. Šance a príležitosti sa rodili veľmi ťažko a aj preto skončilo prvé dejstvo bez gólov.

Hneď v úvode druhého polčasu vyšlo prenesenie hry na pravú stranu ihriska, odkiaľ Nothart presným centrom našiel hlavu novica v našom drese Tótha. 1:0 pre MŠK v 49. minúte.

Súper bol nútení otvoriť hru, čo bola voda na mlyn pre Hurbanovo. Žiaľ rýchly prechod do útoku viazol a nebol priamočiary. Trest prišiel v 71, minúte, keď nariadenú penaltu premenil domáci Maruna.

Do konca ostávalo ešte 20 minút, no tie boli veľmi rozhárané a v poslednej päťminútovke sa na našu bránu rútili domáci aj dvakrát. Najprv ich zastavil brankár Juhás a neskôr stopér Jóba.

Najväčšiu šancu na víťazný gól pre Hurbanovo mal Pastorek. Z veľmi ťažkého uhla prekonal domáceho gólmana, no na čiare sa do dráhy jeho strely postavil jeden z domácich hráčov.

V závere potom už zaujala len trma-vrma, ktorej výsledkom boli tri červené karty, z ktorých jedna bola neskôr odvolaná po intervencii postranného rozhodcu.

Veľká škoda premárnenej šance na tri body. Fanúšikovia žlto-modrých však videli veľmi ťažké stretnutie v ktorom chuť zvíťaziť našim nechýbala. Nenadviazali však na dobrý futbalový výkon s Marcelovou a preto musíme byť vďační aj za jeden bod.