V domácom prostredí sme vyšli naprázdno

Štvrtoligová premiéra na domácom trávniku nám nevyšla. Súper bol efektívny a na nepriazeň rozhodcovskej trojice sa rozhodne nemohol sťažovať.

MŠK Hurbanovo – TJ Veľké Lovce 1:2 (1:1)
Góly: Tóth – Jurky, Kudry
Stretnutie začalo živou hrou v podaní oboch mužstiev. Na koňa však šli ako prví hostia, keď v 7. minúte využili center do domácej šestnástky. Ján Jurky – 0:1.

Tento moment výrazne ovplyvnil zvyšok prvého polčasu. Domáci sa však nevzdávali, no väčšinou to bolo búšenie do plných. Vytúžené a zaslúžené vyrovnanie však predsa len prišlo. V 34. minúte sa oň postaral Gábor Tóth – 1:1.

Druhý polčas pokračoval tam kde prvý skončil. Väčšiu chuť po víťazstve a aktivitu v poli preukazovali žlto-modrí. V 60. minúte sa zdalo, že sa dočkajú spolu so svojimi fanúšikmi korunovácie svojho snaženia.

Hlavný rozhodca Turba nariadil penaltu, ktorú však následne po intervencii postranného rozhodcu Szalaiho odvolal a udelil žltú kartu domácemu Nikoličovi.

O štyri minúty neskôr na polovičke ihriska fauloval hosťujúci hráč Patrika Moldu. Hlavný rozhodca stojaci zopár metrov od zákroku rozhodol, že výhoda priameho kopu by mala patriť hosťom, ktorý rýchlu rozohrávku zakončili gólom do rozhodenej domácej obrany. Miroslav Kudry – 1:2.

Od tohto momentu sa hra pričinením hostí začala kúskovať, k čomu prispievala aj nervozita na kopačkách domácich hráčov. Záverečný tlak nepriniesol väčší vzruch vpred bránkou hostí a tí si ustrážili tri body z tohto stretnutia.

Futbalová sobota v Hurbanove sa zmenila na sklamanie, ktoré si domov odnášali fanúšikovia, ktorí zavítali na štadión MŠK v hojnom počte.