Zimná príprava mládežníckych mužstiev v plnom prúde

Nielen naše „áčko“, ale aj naše mládežnícke mužstvá sa svedomito pripravujú na jarné odvety.

Prípravka U9
Naši najmenší futbalisti začali svoju prípravu pod vedením svojho trénera Tomáša Klinga. Na začiatku januára do tréningového procesu nastúpilo 15 chlapcov. Základom tréningového procesu je u detí vytvoriť pozitívny vzťah k aktívnemu pohybu a naučiť ich, aby mali radi aj futbal. Zameranie tréningov je hlavne na prácu s loptou (zdokonaľovanie techniky), malé hry 1v1, 2v2, 3v3. Dôležité v tejto vekovej kategórii je pravidelná zápasová prax, kde každý dostáva rovnaký počet príležitostí. Deti sa okrem majstrovských zápasov zúčastňujú turnajov a priateľských zápasov. Trénera veľmi teší pozitívny prístup k tréningovej dochádzke, ktorú hodnotí na výbornú.

Prípravka U11
Príprava na odvetnú časť súťaže ZsFZ bola zahájená 15.1.2019 prvým tréningom pod taktovkou Dávida Hegedűša, na ktorom sa stretli deti s veľkou chuťou do futbalu po mesačnom oddychu. Do tréningového procesu nastúpilo celkovo 13 detí. Tréningy sa konajú 3x do týždňa a to 2x v telocvični zš maďarskej a 1x na štadióne MŠK Hurbanovo. Tréningy sú postavené na forme súťaží, čiže zábavnej forme, aby sa deti futbalom bavili. Pri danej forme tréningov si deti neuvedomujú koľko práce robia a koľko energie ich to stojí. Samozrejme väčšie percento tréningov tvorí práca s loptou, lopta je zapojená v každom cvičení v tréningu, často už aj pri rozcvičke. Po vylepšený práce s loptou sa tím vylepšuje aj ich hra, čo je jedným z hlavných cieľov. Ak do seba dostanú základ hry futbalu, tak tým sa uľahčí robota trénerom v ďalších kategóriách a oni ich môžu učiť iné nové veci. V pláne máme naďalej naplno trénovať 3x do týždňa, ak počasie dovolí všetky tréningy sa už budú konať na štadióne MŠK Hurbanovo. V jarnej časti sa budeme snažiť získať prvé súťažné body, tým dať deťom ešte väčšiu motiváciu a ukázať im, že tvrdo odpracované tréningy majú zmysel.

Žiaci U13
Mužstvo mladších žiakov začalo svoju zimnú prípravu pod vedením trénera Tibora Klinga. Trénerovi do tréningového procesu zimnej prípravy nastúpilo 20 detí, ktoré majú 3x do týždňa tréning a to jeden týždeň 2x v telocvični a 1 x vonku a druhý týždeň 2x vonku a 1x v telocvični. Celá zimná príprava je postavená na zlepšovaní kondície, techniky, obratnosti a rýchlosti. Tréningy sú nastavené na neustálom pohybe s loptou, prácou s loptou, presnosťou prihrávok a striel. Na hráčov je vyvíjaný tréningový tlak, aby ich tréningy boli stále lepšie, rýchlejšie a efektívnejšie. Taktiež sa venujeme taktickým a mentálnym zložkám, aby boli stále viac zohratí. Cez prípravu sa zatiaľ mužstvo mladších žiakov zúčastnili dvoch turnajov, v ktorých mali vždy kvalitnejších súperov z 1. a 2. ligy, čo bolo aj zámerom trénera. Tréner chlapcov veľmi chváli za ich oduševnené výkony, ktoré predviedli hlavne v Leviciach. Sezónnym cieľom je zlepšiť a zároveň zrýchliť hru, aby aj rodičia videli zlepšovanie svojich detí a hrdo ukazovali na ich výsledky a zároveň videli, že sú šikovní a majú radosť z hry.

Žiaci U15
Starší žiaci začali zimnú prípravu na novú sezónu prvým tréningom 14.01.2019 pod vedením Lukáša Kovalíka. Tréningy sú 3x do týždňa, 2x v telocvični a 1x vonku na štadióne MŠK. Tréningová jednotka trvá 90 min., priemerná účasť na tréningoch je 12 chlapcov. Prvý mesiac zimnej prípravy je zameraný na vytrvalosť a posilňovacie cviky a raz do týždňa aj loptové hry zamerané na zlepšenie vytrvalosti. Prvý tréning v týždni je zameraný na rozvoj vytrvalosti a cviky na posilnenie tela, druhy tréning je zameraný na vytrvalosť s loptou, aby cítili aj loptu na nohách a cviky na zosilnenie celého tela, na konci tréningu majú kombinačný futbal medzi sebou. Tretí tréning v týždni prebieha na štadióne MŠK, kde je hlavné zameranie na vytrvalosť , vytrvalosť s loptou a na kombinačnú hru. Druhý mesiac zimnej prípravy je zameraný hlavne na rýchlosť, výbušnosť, posilňovacie cviky na celé telo a hlavne kombinačnú hru s loptou. V druhej fáze prípravy sa v tréningových jednotkách venuje väčší dôraz na prácu s loptou, či sú to rôzne manéže, alebo úkolová hra. Po ukončení zimnej prípravy sa počíta so zlepšením výkonnosti chlapcov v jarnej časti.

Dorast U19
Najstaršia veková kategória z mládežníckych mužstiev začala svoju zimnú prípravu na jarnú časť ZSFZ V. ligy Východ 15.1.2019 pod vedením Dávida Hegedűša. Do prípravy sa zapojilo 16 hráčov, tréner rád privítal aj staro-nové tváre ktoré sa vrátili k futbalu. Tréningový proces prebieha 3 krát do týždňa, kde prvé týždne bol 2x tréning na štadióne MŠK a 1x v telocvični SPŠ stavebnej v Hurbanove. Prvé týždne prípravy boli venované hlavne k zlepšeniu aeróbnej vytrvalosti hráčov. Po uplynutí mesačného tréningového cyklu sa všetky tréningy konajú už len na štadióne MŠK. Do tréningového cyklu sa postupne zapája aj lopta v rôznych prípravných cvičeniach, alebo už pri rozcvičke. V ďalšej fáze prípravy sme prešli k rozvoju anaeróbnej aktivity hráčov, ktorú budeme rozvíjať aj v priebehu sezóny. Máme odohratý prípravný zápas s Marcelovou, ktorý nám ukázal nedostatky na ktorých musíme v tréningovom procese zapracovať. Na plánované sú aj ďalšie prípravné zápasy, v ktorých nám nepôjde až tak o výsledok, ale o celkovú koncepciu našej hry. Na jar by sme sa radi prezentovali peknou hrou, ktorá bude prinášať aj zaslúžené výsledky. Každý jeden z chalanov nato má, je to už len na nich, ako budú trénera počúvať a poslúchať jeho pokyny.

(foto A. Mátyásová)