MŠK Hurbanovo v roku korony

Pandémia zasiahla samozrejme aj náš najväčší športový klub. Naši futbalisti museli odložiť kopačky bokom hneď po prvom jarnom kole.

Skrátenú prvú sezónu vo štvrtej lige uzavreli na siedmom mieste. Následne od leta nabehli plnou parou na tréningy, no druhá vlna ich zastavila presne po odohratí desiatich jesenných stretnutí. A je to veru veľká škoda. Naši muži momentálne okupujú štvrté miesto štvrtoligovej tabuľky. Štart do súťaže im vyšiel nadmieru dobre a od začiatku pokukujú po najvyšších métach.

Dorastencom sa darí ešte lepšie. V piatoligovej tabuľke sú na druhom mieste. Mládežnícke mužstvá dosahujú striedavé úspechy. Určite tešia vystúpenia našich prípravkárov.

Vedenie klubu však nezaháľalo ani počas vynútenej prestávky. Najväčšie pokroky vidieť na poli komunikácie s fanúšikmi, ktorí si stále vo väčšom počte nachádzajú cestu na štadión. Vrcholom a zároveň odmenou pre všetkých bol pohárový zápas proti druholigovej Skalici. Práve na tomto stretnutí sa podarilo vyzbierať 500 eur, ktoré MŠK zaslalo na účet Kristínky Káplockej, ktorá trpí vrodeným zrakovým postihnutím.

Okrem toho sa vydražil plagát s podpismi našich futbalistov. Z tých finančných prostriedkov sa podporili naše žiacke mužstvá. A do tretice sa MŠK Hurbanovo zapojilo do programu Tu sme doma, vďaka ktorému sa dezinfekčným staniciam tešia nielen návštevníci na futbalovom štadióne, ale aj deti v základných a stredných školách nášho mesta.

Veľký úspech zaznamenali aj tričká pre fanúšikov hurbanovského futbalu a Hurbanova. Dostali sa ku viac ako sto fanúšikom MŠK a záujem stále neustáva.

Futbal je v našom meste opäť fenoménom. Potvrdzujú to aj piatkové večery na futbalovom štadióne, keď vďaka baru Fénix sa vytvorila nielen komunitná, ale hlavne rodinná atmosféra. Chodiť na futbalový štadión je opäť „IN“ a byt žIto-modrým fanúšikom ešte viac,

MŠK, DO TOHO! HAJRÁ GYALLA!