Pri Ipli sme ťahali za kratší koniec

Zlepšený výkon v druhom polčase nestačil. Z troch bodov sa nakoniec radovali Šahy.

Šahy – Hurbanovo 3:1 (2:0), Pál (11m), Tóth 2 – Semeniuk
MŠK: Juhás – Hegedűs, Kádek, Pastorek, Kling, Hübsch, Kostič, Hajko, Szántó, Zajac, Nothart
Striedali: 46˙ Zajac / Bugáń, 64˙ Nothart / Semeniuk
Chýbali: Gelle, Jóba – obaja stop na 1 zápas (5x žk), Nikolič – zranenie

V prestížnom derby na pôde nášho rivala sme zaspali úvod a po dvoch zbytočných chybách sme mali v 27. min. už dvojgólové manko. Postupne sme sa prebrali a vyrovnali hru. Po polčasovom umývaní hláv sme vybehli na druhý polčas ako vymenení. Naša aktivita v 67. min. slávila úspech, keď striedajúci Semeniuk hlavou vsietil kontaktný gól. Zdalo sa, že naša snaha môže vyústiť aj na vyrovnanie skóre, avšak prišla smolná 82. min., keď arbiter po nastrelenej ruke bez zaváhania nariadil penaltu pre domácich. Šahy ponúknutú príležitosť využili a nakoľko šanca Bugáňa sa neujala, skóre sa už nezmenilo.