V dramatickom závere sa zrodila remíza

To pravé orechové priniesla posledná dvadsaťminútovka. Líder mal na mále, ale Gulyás v poslednej minúte zariadil remízu.

MŠK Hurbanovo – TJ Družstevník Dvory n/Ž. 2:2 (0:0)
Góly: Szántó, Nothart – Demydenko, Gulyás
MŠK: Juhás – Kling, Jóba, Hegedűs, Hübsch, Hajko, Gelle, Kostič, Szántó, Nikolič, Semeniuk
Striedali: 72˙ Semeniuk / Nothart, 90˙ Nikolič / Bugáň

Pred peknou diváckou kulisou sa veľkonočné derby hralo vo svižnom tempe. Útoky sa prelievali z jednej strany na druhú, avšak obranné rady pracovali spoľahlivo, útočníkom ponúkli málo voľného priestoru. V závere polčasu si favorizovaní hostia vytvorili miernu prevahu, domáci hrozili po rýchlych protiútokoch. Tento obraz hry pokračoval aj v druhom dejstve. Čo prešlo za chrbát pozorných obrán, spoľahlivo zlikvidovali gólmani. Posledná dvadsaťminútovka však priniesla mimoriadne dramatické okamihy. Pušný prach si obe mužstvá akoby šetrili práve na záver, aby držali prítomných divákov v napätí až do záverečných sekúnd. V 69. min. najprv osamotený Demydenko sám zoči-voči Juhásovi s prehľadom poslal lídra do vedenia. V 80. min. korunoval snahu domácich o vyrovnanie Szántó, keď nariadenú penaltu poslal za chrbát Gombára. V 89. min. využil na radosť domácich fanúšikov Nothart zaváhanie obrany hostí a črtalo sa prekvapenie. Radosť Hurbanovčanov však o minútu schladil Gulyás vyrovnávajúcim zásahom. Zrodila sa tak zaslúžená deľba bodov.